Bajdurzenia 20.07.2019

Sesje:
Nazwa:
1. Ucieczka z niewoli
Prowadzący:
Paweł Przybysz
Setting:
Warhammer Fantasy Roleplay
Warning tags:
Przemoc, przekleństwa (zależy od wyborów i wieku graczy)
Zajawka:
"Pech może przydarzyć się dosłownie każdemu. Tak się złożyło, że przydarzył się i Tobie! Podróżując drogą wiodącą do stolicy Imperium miałeś nieszczęście zostać porwanym przez bandę grasujących po okolicy Zielonoskórych. Niestety to nie koniec nieszczęść! Po wstępnych oględzinach przeprowadzonych w jaskini bandy, Ork wielki jak... jak coś wielkiego. Zamiast przydzielić Cię do przyjaznej (zasadom ortografii) klatki z wdzięcznym napisem ""NIEWOLNIK"" uznał, że ta z nieprzyjemnym ""RZARCIE"" będzie odpowiedniejsza. Doprawdy wielki pech! Czy razem ze swoimi współwięźniami zdołacie się uwolnić? Czy odkryjecie sekret jaskini? Czy Orkowie to najgorsze co może was tu spotkać? Czy to początek epickiej przygody i wspaniałej przyjaźni? Raczej nie! Ale co Ci szkodzi spróbować?"
Ograniczenia wiekowe:
Dostosowany do uczestników, ale raczej 12/16+
Postacie:
Przygotowane do wyboru + szybkie urozmiacenie postaci przed sesja przez graczy
Uwagi:
Niewymagana: Znajomość świata Warhammera
Liczba miejsc:
4
Rezerwa:
5
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
1. Adam
2. Maciej
3. Adam
4. Bartek "Draakhan" Szymański
Rezerwa:
1. Maryś
2. Piotrek
3.
4.
5.
Nazwa:
2. Großer Krieg 3:
Prowadzący:
Marek Ciszak
Setting:
storyteling, historia alternatywna, pierwsza wojna światowa, horror, tajemnica
Warning tags:
przekleństwa, przemoc, śmierć, strach
Zajawka:
"(...) Maximilian von Spee spoglądał w zamyślony na odpływającego w dal ""Emdena"". Wiedział, że jeżeli załodze dzielnego krążownika się poszczęści- kupi im dosyć czasu by mogli uciec do Niemiec. Czekała ich jednak daleka droga, jego okręty musiały płynąć ostrożnie. Von Spee nie chciał nawet myśleć co by było, gdyby ten ładunek trafił w ręce wroga. (...) Mamy rok 1914, wybucha Wielka Wojna. Niemieckie okręty na straży koloni nad oceanem Indyjskim to zgroza dla żeglugi nieprzyjaciela. Rajderzy zatapiają brytyjskie transporty od Azji aż po Amerykę Południową. Nie wiedzą jednak że wróg zna ich zamiary... Zapraszam serdecznie na trzeci już odcinek mojej małej kampanii Großer Krieg. Ci co grali na ""Emdenie"" i ""Kolhovtorez"" wiedzą z czym to się je ;) Mile widziani nowi gracze- postaram się stanąć na wysokości zadania."
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Robione wraz z graczami przed sesją
Uwagi:
Podstawowe rozeznanie w realiach pierwszej wojny światowej, mile widziane atrapy broni, rekwizyty: notesy, zegarki kieszonkowe, polecam przeczytanie na Wikipedi o Niemieckiej Eskadrze Wschodnioazjatyckiej
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
1. Ryszard Kowalski
2. Sławomir Wosek
3. Krasnal
4. Mikołaj Rutkowski
5. Waldemar "Igła" Igielski
Rezerwa:
1. Łukasz Pytlak
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
3.
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
Rezerwa:
Nazwa:
4. Kocia ferajna
Prowadzący:
Weronika 'Panda' Sobczak
Setting:
Połączenie Kociej Ferajny, Stranger Things oraz systemu Fate: Secrets of cats
Warning tags:
Przemoc, krzywdzenie zwierząt, substancje psychoaktywne, gore, przekleństwa, dyskryminacja, śmierć
Zajawka:
"Wszyscy dobrze wiemy jak to jest z naszymi ludźmi. Ich krótkowzroczność i naiwność dawno temu odebrała im zdolność dostrzegania tego co niedostrzegalne. Mimo wszystko kochamy naszych ludzi i musimy ich bronić. Wszak nikt inny tego nie zrobi. Po za tym ludzie potrafią być całkiem mili. Głaszczą nas, drapią za uchem i zostawiają miskę mleka na ganku. Dlatego rola Obrońców nie jest wcale taka zła. Ład jest niezaburzony. Lubimy ład. Co jednak gdy ktoś wypija mleko z miseczki, którą zostawia dla Ciebie człowiek? A co gdy ktoś zabiera Twojego człowieka...? * * * Muzyka z walkmana uderzała do głowy, gdy Mary-Lousie radośnie obróciła się na pięcie. Choć ostatnimi czasy zaczęło się robić coraz chłodniej i wszystkim dokuczała nadchodząca wielkimi krokami jesienna chandra, to jej ona zupełnie nie dotyczyła. Nowa sukienka wisząca na uchylonych drzwiach szafy, świeżo pomalowane paznokcie i wizja nadchodzącej randki zdecydowanie radziły sobie z ponurym nastrojem panującym na zewnątrz. Żółte oczy błysnęły w ciemności ganka. No tak! Przecież są rzeczy ważne i ważniejsze. Chłopaki chłopakami, makijaż makijażem, ale miska z mlekiem dla kociaków zawsze musi być. Dziewczyna ostrożnie wystawiła kilka niewielkich naczynek wypełnionych po brzegi kocią ambrozją, znaną powszechnie jako mleko. Owinęła się szczelniej różowym szlafroczkiem i czym prędzej wróciła do środka szykować się do wyjścia. Niewielki domek, którego ciepłe światło rozcinało czerń nocy. Radosne nucenia młodej dziewczyny nakładającej makijaż, i głośne mlaskanie języka, który szybko wypijał mleko stojące na ganku. * * * [...] Co jednak gdy ktoś wypija mleko z miseczki, którą zostawia dla Ciebie człowiek? A co gdy ktoś zabiera Twojego człowieka...?"
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Robione wraz z graczami przed sesją
Uwagi:
Gracze wcielą się w postacie niezwykle odważnych kotów, które będą musiały zmierzyć się z nie tylko kocimi problemami.
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
1. Użytkownik
2. Ciepły
3. Strzała
4. Adam Saddam
5. Athan
Rezerwa:
1. Artur Biesiadowski
2. Waldemar "Igła" Igielski
3. Maciek A
4. Alicja
5. MG Zbyslaw
Nazwa:
5.
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
Rezerwa:
Nazwa:
6.
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
Rezerwa:
Nazwa:
7. Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły...
Prowadzący:
Adam Saddam
Setting:
Monsterhearts, czyli Teen Horror Romance na mechanice PbtA
Warning tags:
egzaltacja, hormony, dramaty, nastoletnie romanse (jak dobrze pójdzie, to i nastoletni seks), przemoc, używki, nieparlamentarny język, przewaga narracji nad akcją, dużo improwizacji i współtworzenia gry przez graczy
Zajawka:
"""Specjalne obwieszczenie dyrektora liceum Mount Vernon High Z uwagi na powtarzające się ostatnio incydenty dyrekcja i zarząd szkoły przypominają, że na terenie placówki surowo zabrania się: - palenia papierosów; - spożywania alkoholu oraz wszelkich środków odurzających; - picia krwi innych uczniów oraz pracowników szkoły; - żucia gumy; - noszenia skąpych i wyzywających strojów; - wdawania się w bójki, zwłaszcza z użyciem nadnaturalnych zdolności; - barykadowania się w salach lekcyjnych; - odprawiania rytuałów magicznych (dotyczy zarówno białej, jak i czarnej magii); - biegania po schodach; - zawierania kontraktów z siłami nieczystymi (diabły, demony, etc.); - głośnego słuchania muzyki; - dewastowania szkolnej własności; - uprawiania gier hazardowych (dotyczy także zakładów o własną duszę); - komunikowania się z zaświatami; - pisania po ścianach; - przenikania przez ściany; - praktykowania lykantropii oraz innych form zmiennokształtności; - używania telefonów komórkowych w trakcie zajęć; - rozpalania ognia metodami tradycyjnymi oraz mistycznymi; - plucia. Nieprzestrzeganie ww. zakazów może skutkować przymusowym zatrzymaniem po lekcjach, zawieszeniem w prawach ucznia, lub, w przypadku wielokrotnego łamania regulaminu, wydaleniem ze szkoły. Jednocześnie przypomina się, że edukacja szkolna jest najwyższą wartością w życiu każdego wchodzącego w dorosłość człowieka."""
Ograniczenia wiekowe:
18+
Postacie:
Przygotowywane wspólnymi siłami na gotowych szablonach
Uwagi:
Zapraszamy fanki i fanów nastoletniej klasyki (Buffy, Twilight, Heathers, Daria, Mean Girls, etc.). Materiały są po angielsku, więc znajomość języka mile widziana.
Liczba miejsc:
4
Rezerwa:
5
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
1. Pandowera
2. Ciepły
3. Artur Biesiadowski
4. Athan
Rezerwa:
1. Jakub T
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
8. Rank Amateurs, Vol. 5
Prowadzący:
Łukasz 'Tajfun' Tamkun
Warning tags:
Obsceniczny humor, Przekleństwa, Przemoc
Zajawka:
"Wszystkie jak tu se siedzita, to siedzita se pewnego parszywego zimowego rańca przy obozowym ognisku, w środku jednego z biedorzadkich lasów północnej Bugburbii, na wschód od rzeki Vesubia. Wy, wyrzutki z różnistych legionów i plemion, co to nie nadawają się nawet do pobicia, znaleźliście przyczółka w tej skrywającej wszelakich pariasów okolicy w samą psiego mać porę! Wytrzęsając chłód z gaciów, po nocce zimnej jak pierd Zawsze-Powstającego Yagrai'a, śniadaniowo dysputujeta se o wielce jakże ważnych sprawunkach, przykładowo: ""Wiela przeklętych duchów, może zmieszczać się na czubku koboldziego kinola?"", albo ""Jak długouchy zjadacz kory, spadnie se w przepaść i wkoło nie ma komu go słychać, to se krzyknie, czy nie?"". Te i im podobne fizjologiczne argumentancje, mają w zwyczaju rozwiązywać się za pomocą kilku sprytaśnie wymierzonych buł na czerep i nawet tera, zaczynacie już częstować się nawzajem czerstwym pieczywem. Tak zajęci intelygentną pogaduchą, nie zauważata se nawet podchodzącej do waszego kółka wzajemnej degradacji małej grupy wojów, na czele której lezie upstrzony w kolczugę i hełma podstarzały goblin, który usiadłszy se na kamulcu krzyka: ""E Wy! Półgłówki! Chceta se dołączyć do nasza ""Elytarna Ekypa Dyplomatów""?! My w imieniu Wielki-Szef M'Buh! z klanu ""Wredne Kundle"", pójść se w górę rzeki i odwiedzić parszywy kraj magów! Ochronieni w dyplomatycznego immuniteta, my wypowiedzieć im, tym tchórzastym i pachnącym magom wojna! W imieniu Wielki-Szef M'Buh! i klanu ""Wredne Kundle""! Co powieta półgłówki?!"" Początkujący jak i zaawansowani, nowi jak i Ci chcący kontynuować przygodę. Postacie: Przygotowujemy przed sesją - gramy humanoidami: orkami, goblinami, koboldami, trollami itd. Karty postaci, oraz niektóre opisy i materiały będą w języku angielskim."
Ograniczenia wiekowe:
18+
Postacie:
Robione wraz z graczami przed sesją
Liczba miejsc:
8
Rezerwa:
5
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
1. Strzała
2. Iza
3. Maryś
4. Piotrek
5. Magdalena "Tensza" Kucenty
6. Konrad
7. Michał Ogrodnik
8. Jakub T
Rezerwa:
1. Michał
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
9.
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
Rezerwa:
Nazwa:
10. Po zmroku
Prowadzący:
Mateusz 'Użytkownik' Beger
Setting:
Świat Mroku, okolice roku 2000, mała mieścina
Warning tags:
Przemoc, przekleństwa, defragmentacja ciała
Zajawka:
"Runner's Thigh... Straszne zadupie... Małe miasteczko na północy USA. Niegdyś prosperujące - teraz zapomniane przez wszystkich, poza osobami które zabłądziły tu przypadkiem... Taką grupą jesteście Wy. Ktoś tu źle zaplanował drogę, ktoś może pomylił skręt. Wypadło na to że z prawie pustym bakiem odbiliście się od niedalekiej od miasteczka wiekowej stacji benzynowej, słysząc tylko że ""paliwo, jak będzie - może już pojutrze"". Zajechaliście więc w poszukiwaniu miejsca na nocleg. Powoli zmierzchało, ludzie zmierzają do swoich domów. Drzwi niskich domostw zamykają się jedne za drugimi, nikt nie zastaje na ulicy. Zajeżdżacie na oparach pod hostel. Starzy pan w recepcji wita was niedowidzącym wzrokiem i szczerbatym uśmiechem. Dostajecie klucze do pokoju i uprzejmą radę - lepiej nie wychodzić nocą... Chłodna noc, mimo ciepłego lata. Słychać jedynie w oddali wycie. Ciarki przechodzą po plecach, a aura tego miejsca jest wręcz dusząca. Idealna. Pomylona droga nie była jednak pechem. To los posłał was tam, gdzie widocznie przyda się wasza pomoc. Aż czuć w powietrzu, że coś jest nie tak. Że przyda się grupa Łowców... Taka jak wasza..."
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Przygotowane przez Mistrza Gry
Liczba miejsc:
6
Rezerwa:
5
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
1. Michał "Szwagier" Beger
2. Mikołaj Rutkowski
3. Waldemar "Igła" Igielski
4. Sławomir Wosek
5. Alicja
6. Agata "Guma" Gumowska
Rezerwa:
1.
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
11.
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
Rezerwa:
Nazwa:
12.
Data:
0000-00-00 00:00:00
Zapisane osoby:
Rezerwa:
Formularz zgłoszeniowy
* - pola wymagane ** - jedno z tych pól jest wymagane