Bajdurzenia – 26.10.2019

Sesje:
Nazwa:
1. Morskie więzy
Prowadzący:
Marek 'Rene' Łukasiewicz
Setting:
WHFR 2 ed
Warning tags:
Przemoc, używki, przekleństwa, smutek
Zajawka:
"Ahoj Przygodo!!! Jako iż sesja odbywa się w trójmieście wpadam z morską przygodą. Który bohater nie lubi morskiej bryzy, łopotu żagli i huku fal zwieńczonych szaleńczą walką z krwiożerczą bestią z głębin? Cóż nie tym razem... Przygoda którą przyjdzie przeżyć nie jest o tym.... no może to ostatnie ;) Zapraszam na historię rodem z WH gdzie nie wszystko idzie zgodnie z planem a bohaterowie będą musieli się zmierzyć z patową sytuacją. By odwrócić los gracze muszą wykazać się sprytem determinacją i dobrym planowaniem. Podejmiesz wyzwanie?"
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Robione wraz z graczami przed sesją
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 12:30:00
Zapisane osoby:
1. Sławomir Wosek
2. Ignacy Manturewicz
3. Natalia Nynca
4. Basia
5. Julia Nynca
Rezerwa:
1. Alicja
2. Jan Kalinowski
3.
4.
5.
Nazwa:
2. Wybranka Sinobrodego
Prowadzący:
Artur Biesiadowski
Setting:
XVII-XVIII wiek w pseudo-Europie, realizm magiczny, mechanika PbtA
Warning tags:
historyczne ograniczenia kobiecej podmiotowości, perwersyjna interpretacja bajek, możliwe okaleczanie i gwałt na postaci, dekonstrukcja kobiecej psychiki, słowa bezpieczeństwa
Zajawka:
"Gdyby Freud i Clive Barker mieli dziecko, któremu przyśnił się koszmar po obejrzeniu “Inside Out” i “Cube”... Młoda dziewczyna, zmuszona przez biedę, wychodzi za mąż za starszego bogacza, aby uratować przed głodem swoją rodzinę. Wbrew wszystkiemu, zakochuje się w nim szybko podczas podróży i nie daje wiary pogłoskom, jakoby jego poprzednie żony zaginęły w podejrzanych okolicznościach. Po przyjeździe do posiadłości i szybkim ślubie, zostaje sama, gdyż jej nowy mąż musi od razu wyjechać. Zostawia ją ze służbą i pękiem kluczy, zakazując jedynie wchodzenia do pokoju na końcu korytarza. W wersji bajkowej, dziewczę zagląda do środka, znajduje zmasakrowane ciała poprzednich żon, mąż wraca wcześniej i dostrzegłszy krew na kluczu, decyduje się ją zabić. Ona prosi o chwilę modlitwy i wołając z wieży wzywa pomocy, nadciąga odsiecz i zabija złego Sinobrodego… w innych wersjach pomoc nie nadciąga, a ona kończy martwa, ukarana za nieposłuszeństwo okazane mężowi. Opowiemy tę baśń raz jeszcze. Tym razem w naszej Wybrance będzie walczyło pięć części jej osobowości (Animus, Kochanka, Dziewica, Matka i Wiedźma), prowadząc ją po magicznej posiadłości nawiedzanej przez duchy byłych ofiar Sinobrodego. Oganiać będziemy się od lepkich rąk stajennych, ostrych nożyc krawcowej i pieców łaknących ludzkiego mięsa aż do momentu, kiedy postępująca choroba psychiczna i desperacja zacznie czynić naszą dziewczynę największym zagrożeniem dla innych i jej samej. I w końcu podejmiemy razem decyzję, czy otwieramy drzwi do ostatniego pokoju i odkrywamy tajemnicę, czy pozostajemy posłuszne i wierne mężowi, który nas tu zostawił."
Ograniczenia wiekowe:
18+
Postacie:
Robione wraz z graczami przed sesją na podstawie gotowych formatek
Uwagi:
Będą poruszane dorosłe i okrutne tematy. Przed sesją zrobimy krótkie warsztaty ‘consent’, określimy granice i woale i umówimy się na techniki sygnalizacji sprzeciwu/zachęty. Będziemy poruszać się na granicy strefy komfortu i wymagana jest dojrzałość i zrozumienie. Płeć graczy dowolna, optimum 4 kobiety+1 mężczyzna, ale można grać w dowolnym układzie. Gra niestandardowa, jedno ‘ciało’ na 5 graczy, z ciekawą mechaniką współdzielonej kontroli.
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 12:30:00
Zapisane osoby:
1. Panda
2. Adam Saddam
3. Kuzia
4. Waldemar "Igła" Igielski
5. Rysiek
Rezerwa:
1.
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
3. Cierpienie jednego człowieka
Prowadzący:
Mateusz ' Bantikat' Treder
Setting:
City of Mist - detektywistyczny system w klimacie noir o zwykłych ludziach posiadających niezwykłe zdolności, rodem z legend, mitów czy baśni.
Warning tags:
przekleństwa, krwawe opisy, trupy, trudne tematy społeczne
Zajawka:
"Donośne syreny odbijały się echem między szarymi budynkami. Mężczyźni w szarmanckim geście ratowali nieuważne niewiasty spod kół rozpędzonych milicyjnych, czarnych furgonetek. Wszystkie auta bowiem zmierzały w tym samym kierunku, zatrzymując się z piskiem opon na środku czerwonego długiego mostu, łączącego zachodnie części miasta nad spokojnym ujściem rzeki. Zaokrąglone nakrycia głowy z odznaką służb miejskich szybko przykryły niemrawie ułożone fryzury, które jako jedyne wychylały się zza połyskującej maski Forda Modelu 18, pojazdu najnowszej produkcji. Jeden z milicjantów sięgnął dłonią po kolejne dzieło techniki, radio umożliwiające komunikację w obie strony. „Tu 08. Zgłaszam jednego osobnika. Mężczyzna. Stoi na krawędzi mostu. Uzbrojony. Czekam na wytyczne.” Na moście zapanował chaos. Wiele cywilnych pojazdów zaczęło zawracać ze swojego pasa, inne się zatrzymywały, a jeszcze inne próbowały na siłę przecisnąć się między milicyjnymi fordami, aby tylko zdążyć dojechać na umówione spotkanie. Mężczyzna stojący na skraju mostu lekkim ruchem podniósł jedną z nóg i szybkim manewrem obrócił się w stronę znikających za samochodem sylwetek milicjantów. „Tu miejska milicja! Natychmiast odłóż broń! Inaczej zaczniemy strzelać!” Mężczyzna, unosząc krótką broń, na której połyskiwał metaliczny napis “Ballester-Molina”, zakręcił nią w powietrzu, utrzymując ją jedynie wskazującym palcem zawieszonym na spuście. Pewnym chwytem złapał za rękojeść. Wycelował w chowających się milicjantów. … .. . BANG! … .. . Świadkowie opisywali go jako spadającego anioła. Rozłożone dłonie, trzepoczące fragmenty płaszcza. Nikt nie krzyczał, było nad wyraz cicho. Po tym incydencie policja zebrała dowody i ponownie otworzyła most dla mieszkańców. Jeden samochód jednak nie ruszył się ze swojego miejsca. Cały czas obserwował to, co działo się na moście. Nagle jedno z przednich bocznych okien uchyliło się, a zza jego ciemności wyłoniła się ręka z niedopaloną końcówką papierosa. „Szlag by trafił ten cholerny wyjazd. Myślałem, że chociaż jego uratujemy…” Niedopałek upadł na ziemię, a ruch kół zgasił ostatni płomyk ognia. "
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Przygotowane przez Mistrza Gry
Liczba miejsc:
4
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 12:30:00
Zapisane osoby:
1. Ciepły
2. Athan
3. Piotr "Mal"Ganish" Adamczyk
4. Ostek
Rezerwa:
1. Loen
2. Basia
3. Piotr Konopnicki "SteamPunker"
4. Agata "Guma" Gumowska
5. Alicja
Nazwa:
4. Bajdurzeniowa Federacja Wrestlingowa
Prowadzący:
Franciszek Sobiech
Setting:
World Wide Wrestling RPG
Warning tags:
przemoc (w sensie wyreżyserowanej, wrestlingowej) , przekleństwa
Zajawka:
"Możesz być ulubieńcem publiczności. Underdogiem, który mimo niechęci władz federacji cały czas brnie do przodu. Mierzysz się z rzucanymi Ci pod nogi kłodami. Wiesz jednak, że masz za sobą fanów. https://youtu.be/rsX1ATcyQxU Możesz być człowiekiem pracującym. Trybunem ludu, który walczy z tymi cholernymi bogaczami. Wiesz co czuje przeciętny fan, oglądający co tydzień Twoje zmagania. https://youtu.be/9py4aMK3aIU Możesz być właśnie tym bogaczem. Nie obchodzi Cię co myślą inni. Masz przecież swoje pieniądze. Masz swoją zarozumiałość, swój styl. Przecież to jasne, że będziesz na szczycie federacji. https://youtu.be/6oRWMgLHgJY Możesz być… kim chcesz? https://youtu.be/8C4lK41SX-Q Zapraszam was do Bajdurzeniowej Federacji Wrestlingowej! Nawet jeśli nie macie wielkiego doświadczenia z taką rozrywką, nadal możemy się dobrze bawić. System bardzo dobrze symuluje ogólną strukturę programu wrestlingowego, ale bez zbytniego skomplikowania. "
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Robione wraz z graczami przed sesją
Liczba miejsc:
6
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 12:30:00
Zapisane osoby:
1. Ryszard Kowalski
2.
3.
4.
5.
6.
Rezerwa:
1. POMOC
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
5. Wycieczka
Prowadzący:
Mariusz 'Maniek' Krzyżpolski
Setting:
Tales From The Loop - Szwecja
Warning tags:
Smutek, irracjonalne zachowania/decyzje, gra dziećmi
Zajawka:
Kolejny taki dzień. Kolejny dzień w szkole, znów muszę patrzeć na te niekończące się stosy zadań do zrobienia. Kolejny dzień, wrócę do domu i znowu będę musiał tego wszystkiego słuchać - niekończące się kłótnie kto mnie "wychował" lepiej, kto nie wyrzucił dzisiaj śmieci lub nie umył garów. A...gdyby tak po prostu się oderwać? Po prostu przeżyć przygodę życia, ruszyć w siną dal z przyjaciółmi lub zwyczajnie skorzystać z propozycji profesora Gregorego i wyjechać z nim i kumplami na te całe wykopaliska o których cały czas mówi. W sumie...jest to na sąsiedniej wyspie. Czemu nie? Przy okazji zwiedziłbym w końcu ten nowy market, o którym mówią wszyscy. Choć pewnie i tak to nie wypali - ojciec znowu będzie miał dla mnie "bojowe" zadanie. No tak...znowu dwie strony zadań do zrobienia.
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Robione z wyprzedzeniem pod nadzorem MG (np. tydzień przed)
Uwagi:
Zachęcam do obmyślenia przedmiotu ikonicznego,motywów przewodnich, dumy i problemu swojej postaci - to musi być obmyślane i podesłane mi z wyprzedzeniem(może ale nie musi być z historią). Dla chętnych polecam ogarnięcia podstaw podręcznika i tworzenia postaci, możemy wszystko przygotować przed żeby było więcej czasu na grę, chętnie pomogę :)
Liczba miejsc:
4
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 12:30:00
Zapisane osoby:
1. Łukasz Pytlak
2. Łukasz "Han(s)" Smurzyński
3. Patrycja/Celmer/Pati
4. Strzała
Rezerwa:
1. Ryszard Kowalski
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
6. CHARIOT OF THE GODS
Prowadzący:
Poohaty
Setting:
Alien The Roleplaying Game
Warning tags:
Śmierć, przemoc, przekleństwa, smutek, trauma
Zajawka:
"Jako załoga gwiezdnego myśliwca USCSS Montero zostaliście skierowani do sprawdzenia sygnału niebezpieczeństwa wysłanego przez USCSS Cronus - statek do badań naukowych, który wg raportów zaginął ok 70 lat temu. Jako załoga Montero macie przeprowadzić dochodzenie i wejść na pokład Cronusa, aby znaleźć pozostałych członków załogi oraz wyjaśnić przyczyny zaginięcia na tak długi okres czasu. Waszym głównym zadaniem jest sprowadzenie USCSS Cronus w kierunku stacji Sevastopol a jeśli to okaże się niemożliwe zabezpieczenie czarnych skrzynek oraz ocalałej załogi."
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Przygotowane przez Mistrza Gry
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 12:30:00
Zapisane osoby:
1. Papa Cuxart
2. Szymon
3. Rafał/Wrycza/Rav
4. Papużka
5. KamoOr13
Rezerwa:
1. Aleksandra "Alex" Maras
2.
3.
4.
5.
Data:
2019-10-26 17:30:00
Zapisane osoby:
Rezerwa:
Nazwa:
7. Długa Wiedeńska Noc
Prowadzący:
Łukasz 'Hans' Smurzyński
Setting:
Wampir Maskarada 5ed
Warning tags:
Krew; Nadmierna Brutalność; Motywy Religijne; Seks;
Zajawka:
"W dawnych czasach Kainici, tj. mój drogi jak nas nazywają ludzie “Wampiry” rządziły całym światem. Pokazywaliśmy jawnie to co jest wiadome od zawsze, że to My jesteśmy Panami. Byliśmy na dworach królewskich, w Ratuszach najważniejszych miast, nawet w Watykanie. Nadszedł jednak moment w którym ludzie uznali, że dość tego wszystkiego i czas położyć nam kres, zaczęli te swoje krusady, hiszpańską inkwizycję… nawet cholerne spalenie Konstantynopola. To wszystko były ataki wymierzone w nas. Wymordowali większość z naszego gatunku… stanęliśmy na granicy zagłady… Wtedy właśnie grupa książąt, tj. przywódców i protektorów miast zawiązała sojusz zwany dziś Camarillą. Przekabacili ówczesnego papieża… i od tego czasu rozpoczęliśmy nasz taniec z ludzkością zwany Maskaradą. Jeżeli chcemy przeżyć musimy ukrywać się pośród bajek licząc na to, że ludzie zwyczajnie nie będą chcieli wierzyć w nasze istnienie. Można powiedzieć, że nam się to udało. Kto dziś wierzy w istnienie wampirów? Jest jednak problem; wampir też człowiek. Nie uczy się na błędach. Cholerny Sabat, bunty Anarchistów, je***a II Wojna Światowa… Ludzie dowiedzieli się o naszym istnieniu; CIA, Interpol, US Army i cholera wie kto jeszcze. Powołali coś co nazywamy Drugą Inkwizycją. Do dziś udało im się oczyścić z wampirów jedno z naszych najważniejszych miast - Londyn. Co będzie następne? Berlin? Paryż? Nowy York? Wiedeń?! *Wiedeń to cudowne i spokojne miasto. Inkwizycja na razie jest tutaj równie realna co wampiry dla zwykłych śmiertelników. Tylko głupi by w to uwierzył! Ale czy to nie głupich właśnie wysysamy. Nieprawdaż?*"
Ograniczenia wiekowe:
18+
Postacie:
Przygotowane przez Mistrza Gry
Uwagi:
2 żeńskie; 3 męskie. Proszę graczy o przyniesie kości k10, ale przynajmniej 3 powinny mieć ten sam kolor różny od pozostałych (najlepiej czerwony)
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 19:00:00
Zapisane osoby:
1. Athan
2. Ostek
3. Kamil "Spółka" Szymichowski
4. Nini
5. Maniek
Rezerwa:
1. Ariel
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
8. Zgubna noc dla Conristow
Prowadzący:
Piotr 'Mal'Ganish' Adamczyk
Setting:
Dungeons and Dragons, Faerun, klasyczny świat fantasy
Warning tags:
Przemoc PG-13
Zajawka:
Klasyczna przygoda do Dungeons and Dragons w której piątka poszukiwaczy przygód odwiedza miasteczko Conristown, bierze udział w festynie, a nocną porą... Dzieją się różne rzeczy.
Ograniczenia wiekowe:
12+
Postacie:
Mogą być albo przygotowane przeze mnie, albo...
Uwagi:
...można przyjść z własnymi, kontakt priv
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 19:00:00
Zapisane osoby:
1. Maciek A
2. Rafał/Wrycza/Rav
3. Patrycja/Celmer/Pati
4. Papa Cuxart
5. Natalia "Lanna" Gurin
Rezerwa:
1. Cynthia "Harvey" Górka
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
9. Patologia
Prowadzący:
Sebastian 'Czarnel' Jankowski
Setting:
Współczesność, rodzina, elementy paranormalne.
Warning tags:
Przemoc, sex, narkotyki, patologia rodzinna, oszustwo, Dramat psychologiczny
Zajawka:
"Słowo, które znaczy wiele. Słowo, które jest zarazem przypisane do konkretnej grupy ludzi, a jednak często używane jest w sensie do ludzi, których poznajemy w czasie naszej drogi życia. Rodzina. Dla niektórych najważniejsza w życiu, a dla innych zbędny balast. Mimo to łączy ją zawsze to samo - więzi i problemy. *Mimo to łączy ją zawsze to samo - więzi i problemy. Roztrzaskana rodzina Milles'ów pokonała już wiele przeszkód, lecz nie jest to ich spoiwem. Łączy ich miłość. Niektórzy nazywają ich rodzinę patologiczną, ludzie patrzą na nich jak na pasożyty społeczeństwa. Wiele sytuacji życiowych każe nam podejmować ciężkie decyzje. Złudni wizją szczęścia pojawiającą się na horyzoncie, skazani jesteśmy podejmować te najcięższe, bo orzecież rodziny się nie wybiera. Zapraszam tych odważnych na poznanie ile prawdy jest w plotkach."
Ograniczenia wiekowe:
18+
Postacie:
Przygotowane przez Mistrza Gry
Uwagi:
Mam dwie role kobiece i trzy męskie. Chciałbym by ludzie, którzy przychodzą na moją sesję liczyli się z powagi potuszania bardzo nieprzyjemnych tematów na sesji. Ludzie, którzy nie chcą poczuć tych smutków, dram albo mają swoje jakieś tematy taboo związane z rodziną, proszę zastanówcie się trzy razy czy chcecie zagrać tą sesję.
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 19:00:00
Zapisane osoby:
1. Artur Biesiadowski
2. Łukasz Pytlak
3. Kuzia
4. Waldemar "Igła" Igielski
5. Nepo
Rezerwa:
1. Żółta
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
10. Poszukiwania Inimatelu
Prowadzący:
Mateusz 'Beger, Beger
Setting:
D&D 5 edycja
Warning tags:
Przemoc, nekromancja, przekleństwa
Zajawka:
"Balaur... Kraina pochłonięte zarazami, złem i nieszczęściem... Aż ciężko uwierzyć, że jeszcze kilka miesięcy temu była jednym z najcudowniejszych miejsc na świecie... Wszystko zaczęło się od odpieczętowania Wejścia Do Smoczych Gór - zapieczętowana za nimi klątwa rozpłynęła się na spokojną okolicę. Bydło zaczęło padać, jedzenie gnić, sąsiedzi walczyć, rodziny mordować... Ci, którzy przeciwstawili się klątwie, albo umierali, albo siłą opierali się przeklętym. Na szczęście pojawiła się nadzieja. Wróżbici znaleźli być może odpowiedź na pytanie, jak uratować krainę Balaur. Wewnątrz Smoczych Gór znajduje się potężny artefakt, Serce Góry - Inimatel. Stoicie prze kamiennym wejściem... Macie przed sobą ogromne, stare, zarośnięte wrota i czarne przejście, za którym chowa się nadzieja."
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Przygotowane przez Mistrza Gry
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 19:00:00
Zapisane osoby:
1. Ciepły
2. Loen
3. Agata "Guma" Gumowska
4. Alicja
5. Strzała
Rezerwa:
1. Nini
2. Maniek
3. Alicja
4.
5.
Nazwa:
11. W poszukiwaniu władcy kamienia
Prowadzący:
Sławomir Wosek
Setting:
Inspirowany starożytną Persią
Warning tags:
przemoc, przekleństwa, religia, seks, ofiary
Zajawka:
"Grupa wybrańców plemienia Trozyntów zbiera się przy olbrzmim ogniu na środku wioski, towarzyszą im donośne śpiewy, na zmiane męskie i kobiece. Dzikie ruchy, długie cienie niby ludzkie z cechami zwierzęcymi nienaturalnie wydłużającymi się przy zachodzącym słońcu. Opadająca odwieczna gorejąca tarcza oświetla odległą ledwo widoczną góre przodków. W powietrzu czuć zapach przeleżanych owoców, palonych ziół, skór, dojrzewającego mięsa, kości i świętych barw do ciała. Z każdą kolejną zamianą głosów męskich I kobiecych ciała zbliżają się do siebie. Już z rana wyruszą w nieznane, w poszukiwaniu słabych, ale licznych osobników kryjących się za sztucznymi skałami. Tymczasem nie martwcie się odgległymi pustyniami, ich skrzydlatymi podłymi Bogami, czy zniewalymi przez nich roślinami. Teraz. Nie rozpoznając z kim oddajesz się pierwotnej rządzy ciał. Błysk. Ślepia i rogi, słabo zarysowana masywna sylwetka w ciemnościach. To był moment. Dotyk ponownie wzbudził właściwe porządanie."
Ograniczenia wiekowe:
18+
Postacie:
Przygotowane przez Mistrza Gry
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 19:00:00
Zapisane osoby:
1. Panda
2. Piotr Konopnicki "SteamPunker"
3. Aleksandra "Alex" Maras
4. Jakub Giebler
5.
Rezerwa:
1.
2.
3.
4.
5.
Nazwa:
12. Weekend w górach
Prowadzący:
Jakub Kołodziejczak
Setting:
Świat Lovecraft'a - zagadki, dochodzenie, horror w latach 20. XX w.; Colorado wczesną wiosną - czyli góry, śnieg i liczne niebezpieczeństwa Mechanika Genesys, gramy na gotowych postaciach - jeśli nie znasz Genesys to masz szansę poznać :)
Warning tags:
Cthulu
Zajawka:
"Wiesz kto do mnie napisał? Stary John Prescott. Nie znasz go? Aaa, no tak, przeszedł na emeryturę zanim zostałeś członkiem naszego stowarzyszenia. John opiekował się biblioteką. Zawsze siedział w piwnicy i katalogował nasze zbiory. Jest trochę cichy i wycofany, ale równy z niego gość. Teraz mieszka w Silverton i zaprosił mnie na weekend. Napisał, że stan zdrowia nie pozwala mu podróżować, ale ma duży dom i chętnie ugości kilku kompanów ze stowarzyszenia. To jak? Chcesz się ze mną wybrać?
Ograniczenia wiekowe:
16+
Postacie:
Przygotowane przez Mistrza Gry
Liczba miejsc:
5
Rezerwa:
5
Data:
2019-10-26 19:00:00
Zapisane osoby:
1. Szymon
2. Jan Kalinowski
3. Hugo
4. Mikołaj Rutkowski
5. Michał "Szwagier" Beger
Rezerwa:
1.
2.
3.
4.
5.
Formularz zgłoszeniowy
* - pola wymagane ** - jedno z tych pól jest wymagane