Polaris – Program

 

A oto plan szczegółowy naszego tajnego spotkania.
Z nami zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonania misji:

Ogólny plan zajęć:

13:00 – 13:30 Otwarcie konwentu i orientacja dla rekrutów
Szybkie szkolenie z tego, kto jest kto, dlaczego się tutaj zebraliśmy oraz co dokładnie nam zagraża.

13:30 – 18:30 Szkolenie w grupach
Rekruci sami wybierają sobie ścieżkę szkolenia, zgodnie ze swoimi własnymi preferencjami oraz silnymi stronami.

18:30 – 19:30 Przygotowania do Godziny Zero
Właśnie po to się zbieramy: Aby uratować świat w ostatnim momencie i przejść do historii w blasku chwały. Wspólnym wysiłkiem powstrzymamy zagładę naszej planety.

19:30 – 20:00 Niespodzianka
Tak właśnie….

20:00 – 24:00 Po-wysiłkowe imprezowanie
Aby podziękować wam za wasz trud i znój, zapraszamy na aktywności rekreacyjne. Będą zabawy społeczno-integracyjne, planszówki oraz dwie sesje fabularne poprowadzone przez świetnych mistrzów gry z trójmiasta (szczegóły sesji jak i zapisy tutaj)

 

Szczegółowy plan szkoleń grupowych:

Pokój rekreacyjny:

13:30 – 14:30 „Najgorszy włamywacz Śródziemia idzie po skarb, czyli Hobbit dla początkujących.” Ewa 'Ranmaru’ Baranowska
Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Hobbicie JRR Tolkiena, ale baliście się zapytać. Wszystko o czym nie mieliście pojęcia, że chcecie wiedzieć… i pewnie kilka rzeczy, których wolelibyście nie wiedzieć.

14:30 – 15:30 „Jak wytworzyć nastrój grozy na sesji?” Jeremi Baka
Jak poprowadzić sesję, aby Gracze mogli poczuć narastający strach i zbliżyć się do koszmaru? Pokażę jakich metod opisu użyć i co zrobić planując i prowadząc sesję, żeby Gracze poczuli grozę i przeżywali to co ich postacie – szaleństwo, niepewność i strach. Ponieważ nieważne czy wyjdą cało z opresji, czy nie. Ważne żeby gracze odczuli silne emocje i stanęli na granicy, ale nadal świetnie się bawili.

15:30 – 16:30 „Różne oblicza Świata Mroku” Łukasz 'Macka’ Lęgowski
[…]

16:30 – 18:30 „Sztuka wojenna średniowiecza” Rafał Dębski, Dariusz Domagalski
Rzecz o strategii i taktyce prowadzenia wojen w średniowieczu. Zmiany w uzbrojeniu indywidualnym w przeciągu wieków i ich przyczyny. Obalenie pewnych mitów narosłych wokół tej epoki, ciekawostki których próżno szukać w popularnej literaturze i filmie.
Szkoła kadetów:

13:30 – 15:30: „Realistyczna walka kosmiczna” Konrad 'Biały’ Klepacki
Wizg laserów X-winga prujących pancerz Gwiazdy Śmierci? Konwoje galaktyczne nadlatujące z południowego wschodu?? Krążowniki gwiezdne wymieniające się salwami burtowymi??? Tego nie będzie! Będzie o tym jak naprawdę, bez hollywoodzkiego posmaku, mogą wyglądać kosmiczne starcia przyszłości. Zdziwisz się.

15:30 – 16:30: „Astronomia światów fantastycznych” Łukasz 'Crow’ Wrona
Dysk stojący na wieży ze słoni, gwiazdy przytwierdzone na stałe do jednej ze sfer otaczających Ziemię niczym matrioszka, czy mistyczny eter wypełniający całą przestrzeń. Już od czasów antycznych nasi przodkowie snuli różne teorie na temat natury otaczającego nas wszechświata. Dziś, uzbrojeni w matematykę, usystematyzowaną naukę, teleskopy i komputery skradliśmy już wiele jego tajemnic. W czasie prelekcji przyjrzymy się, jak z zagadnienie zrozumienia otaczającego ich uniwersum radzą sobie mieszkańcy różnych światów fantastycznych, często pozbawieni wyżej wymienionych narzędzi.

16:30 – 18:30: „I co dalej panie HAL? Scenariusze wydarzeń gdy pojawi się sztuczna inteligencja” Konrad 'Biały’ Klepacki
Raczej „kiedy”, a nie „jeżeli”. Być może wcześniej niż nam się wydaje. Sztuczne inteligencje powstaną. A może wcale nie? Zwolenników i przeciwników, humanistów i ich trans-przyjaciół zapraszam na przegląd możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji, warsztaty i angażującą dyskusję.
Centrum taktyczne:

13:00 – 24:00: „Trening taktyczny” Sklep Shaga
Przez całą długość trwania operacji będzie można doszlifować swoje umiejętności taktyczne i strategiczne. Przydadzą się nam zarówno podczas działań Godziny Zero, jak i potem, gdy już emocje opadną i trzeba będzie poczynić kroki, aby kryzys nie pojawił się ponownie.  Trening będzie się odbywał pod okiem wyszkolonych profesjonalistów ze sklepu Shaga w Gdyni. Ich referencje możecie sprawdzić pod adresem: shaga.pl.
Laboratorium:

13:30 – 14:30: „Kurs podstaw rysunku” Ada 'Adda’ Sulewska
Jak zacząć, gdzie szukać inspiracji i co potem z tym zrobić czyli krótki warsztat rysunku.

14:30 – 16:30: „Laboratorium komiksu” Emilia Marlewska
Trochę podstaw rysowania komiksu oraz zabawa we wspólne rysowanie opowieści obrazkowej.

16:30 – 17:30: „Wolne tworzenie”
Uwolnij swój potencjał twórczy i wraz z nami stwórz coś niepowtarzalnego, pod okiem dziewczyn z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Gdańsku.

17:30 – 18:30: „Przełomowe momenty w komiksach Marvela. Zmarnowany potencjał?” Maria Otto
Celem prelekcji jest wskazanie przełomowych momentów w komiksach Marvela i próba zastanowienia się, na ile ich potencjał został wykorzystany, na ile zaś, z różnych powodów, zmarnowany.

Wasze działania, spryt i intelekt będą decydować o losach świata .

 Posted by at 10:22

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>