Planszówki

 

Gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans w naszym klubie. Co kwartał dokonywane są zakupy najlepszych światowych gier, a miłośnicy rozrywki planszowej spotykają się praktycznie co tydzień, aby rozegrać partyjkę swojej ulubionej gry. Zgodnie z ukierunkowaniem Klubu, większość gier osadzona jest w światach fantasy lub SF, ale kolekcjonujemy także gry historyczne czy abstrakcyjne – najważniejsza dla nas jest przyjemność rozgrywki i wyzwanie intelektualne. Kolekcję gier planszowych uzupełniają gry karciane i kościane istotnie podobne do gier planszowych. Aktualnie w klubie jest około 170 planszówek.

Gry cieszące się obecnie największą popularnością to:

  • TWILIGHT IMPERIUM gra SF w której gracze walczą o tytuł Imperatora. Gra uwzględnia rozmaite aspekty: siły militarne (kosmiczne i naziemne), badania naukowe, handel, dyplomację.
  • PUERTO RICO to gra o prostych zasadach, ale złożonej strategii, praktycznie pozbawiona elementów losowych.
  • OSADNICY CATANU to abstrakcyjna gra, w której gracze budują osady i drogi, kolonizując wyspę. Ważną role gra wymiana towarów pomiędzy graczami.

Członkowie GKF mają prawo wypożyczania gier na okres 45 dni. Ewentualne przedłużenie czasu wypożyczenia należy omówić z szefem Działu Gier Planszowych, którym jest Marcin „Grzybek” Grzybowski marcin.grzybowski(małpa)gildia.info

 Posted by at 17:28