mj. 212013
 

Z radością przekazujemy do Waszych rąk, a właściwie na Wasze urządzenia do lektury plików tekstowyce-AF_minih, pierwszą e-Anatomię Fantastyki. Charakter tej pracy odbiega na tyle od typowych pozycji prezentowanych w naszej szacownej książkowej serii, a z drugiej strony – jest ona na tyle interesująca i ważna dla naszego środowiska, że uznaliśmy, iż: po pierwsze − musimy ją opublikować, po drugie – potrzebujemy dla niej najbardziej adekwatnej formy prezentacji. Ponieważ jesteśmy stowarzyszeniem bądź co bądź fantastycznym, sięgnęliśmy po rozwiązanie do niedawna jeszcze futurystyczne, dziś zaś równie powszechne jak druk. Dlatego raport o stanie czytelnictwa fantastycznego Fantastyczni 2012 przygotowany przez dr Dorotę Guttfeld z UMK w Toruniu oraz mgr mgr Darię Jankowiak i Stanisława Krawczyka z UAM w Poznaniu ukazuje się jako pdf, który każdy zainteresowany kwestiami recepcji literatury fantastycznej i fantastyki wśród jej najbardziej oddanych czytelników, będzie mógł sobie zupełnie za darmo pobrać z naszej strony. Jednocześnie przypominamy, że prawa autorskie w wypadku e-publikacji są takie same, jak w wypadku tradycyjnego druku i kopiowanie tych badań bez podania źródła będzie najzwyklejszym w świecie plagiatem. Gorąco zapraszam do ściągania i czytania.

Grzegorz Szczepaniak

 

 Posted by at 21:35

  4 komentarze to “Pierwszy e-book w Anatomii Fantastyki!!!”

  1. Byłoby super jakby tak jeszcze ktoś posiedział troszkę i zrobił pliki mobi (i epub?), bo czytanie tak długiego tekstu z ekranu to będzie męka, a sporo z nas korzysta z czytników, a nie tabletów.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>