gr. 142013
 

5 grudnia w wejherowskiej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej – z udziałem wiceprezydenta miasta Bogdana Tokłowicza, dyrektor biblioteki Danuty Balcerowicz oraz pozostałych członków jury (Eweliny Magdziarczyk-Plebanek i Jana Platy-Przechlewskiego; nie mógł przybyć Henryk Połhowski) i sekretarza konkursu Krzysztofa Powałki – wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla laureatów tegorocznej edycji pomorskiego konkursu literackiego „Powiew Weny”; mottem VIII edycji konkursu był, zaczerpnięty z książki Davida Mitchella „Atlas Chmur”, cytat „Czas jest tempem, w którym znika przeszłość…” – z dopiskiem „Pomorze za setki i tysiące lat”. Na konkurs, obejmujący swym zasięgiem terytorium województwa pomorskiego, napłynęło prawie 30 prac (z czego 2 musiały zostać zdyskwalifikowane z przyczyn formalnych).

W kategorii „poezja do 19 lat” nie przyznano I miejsca, II miejsce zajęła Paulina Ostrowska z Nowego Stawu (za wiersze „Pokonamy zło”, „Jedność”, „Wieczne Państwo”), a III miejsce – Paweł Kuliński ze Sztumu (za trzy utwory bez tytułu). W kategorii „poezja od 20 lat” I miejsce przypadło Aleksandrze Taciak z Luzina (za „W trzydziestym wieku”, „Anioły ludzkości”, „Świat z betonu”), II miejsce – autorce z Wicka podpisującej się pseudonimem Joanna Kowalska („Haiku Morskie I”, „Haiku Morskie II” i „Co po nas zostanie?”), III miejsce – Lilii Wilczyńskiej z Gościcina („Bezkarność”, „Brzeg”, „Zwyczajna”); wyróżnienie otrzymała Teresa Mielewczyk z Wejherowa (za integralny cykl pięciu wierszy). W kategorii „proza do 19 lat” I miejsce zajęła Małgorzata Witka-Jeżewska z Redy (za opowiadanie „Przeszłość w przyszłości…”), na II miejscu uplasował się Tobiasz Popis z Malborka (za utwór „Homo viator”), na III miejscu znaleźli się ex aequo Aleksandra Maria Ciok z Malborka („Nowy początek”) i Szymon Rudźko z Gniewina („Oaza”). W kategorii „proza od 20 lat” na miejscu I uplasowała się Lidia Zdzitowiecka z Gościcina (z opowiadaniem bez tytułu), na II – Dariusz Burzyński z Gdańska (nowela „Jabłonka”), na III – Grzegorz Dzięgielewski z Wejherowa (utwór „Chronos”); wyróżnienia otrzymało troje wejherowian – Magdalena Topp (opowiadanie „Podwodny cmentarz statków”), Bogusława Zubrzycka (słuchowisko „Narada”) i Krzysztof Szkurłatowski („Najdłuższa podróż”). Gratulujemy wszystkim autorom, którzy odważyli wziąć się za bary z tak futurystyczną tematyką!

jpp

IMG_4963_ret IMG_4954_ret

 

 Posted by at 13:07

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>