lst. 042015
 

XXIX Nordcon już za pasem przedstawiamy zatem kilka punktów programu, które mogą Was zainteresować.

Czwartek to czas przyjazdów i powitań, ale po tym, jak się rozgościcie, możecie udać się na prelekcję nt. gier planszowych w świecie Gwiezdnych Wojen. Młodzi (stażem, niekoniecznie wiekiem) padawanowie będą zaś mogli rozpocząć przyspieszony, intensywny i dwuczęściowy kurs robienia mieczem świetlnym u Mistrza Yaro.

W piątek już o 9:00 startuje niezwykle popularny Festiwal Filmów Unikalnych, a od 10:00 ruszają sesje wykładów naszej filii Akademii Jedi. Spotkacie się z gośćmi Nordconu oraz wysłuchacie wielu interesujących prelekcji, m.in. Dariusza Domagalskiego o archetypach w SW i Krzysztofa Machnika o sztukach walk w świecie GW. Odbędą się także dwa Star Warsowe konkursy Cetiego i Górczasa. Wśród innych atrakcji wypada wyróżnić: kabaretowe Improvizje, tradycyjny konkurs nalewek oraz benefis Mariusza Czacha. Nie zabraknie także warsztatów tanga, które poprowadzi Wiktor Sieklicki.

W sobotę emocje sięgną zenitu! Pokaz sztuki walki przeprowadzi mistrz Krzysztof Machnik. Na salach prelekcyjnych wysłuchamy m.in. wykładów Pawła Majki, Rafała Dębskiego, Michała i Piotra Cholewów oraz Macieja Górczyńskiego. Dominować będzie tematyka gwiezdnowojenna, a podsumowaniem całego cyklu spotkań będzie panel nt. renesansu space opery w polskiej fantastyce AD 2015. Nordcon jak zwykle zakończą Finał Loterii, Konkurs Strojów oraz Pidżam Party.

Więcej szczegółów programu podamy wkrótce.

 Posted by at 22:19

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>